Středoevropská architektura

CCEA

Transparentní studentské bydlení

Že je stát, který neinvestuje do vzdělávání, odsouzen ke snížení životní úrovně a kvality života svého obyvatelstva, se shodne většina analytiků i veřejnosti. Rozsah investic do vzdělávaní se v jednotlivých státech liší nejen v kvantitě, která je daná ekonomickým potenciálem, ale i kvalitou, která je daná politickou kulturou státu. V tomto duchu považuji kvalitu staveb, ve kterých se vzdělávání odehrává, za stejně důležitou jako je samotná látka, kterou studenti probírají.

28.3.2011 v 11:12 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 1765 | Diskuse

CCEA

Koruna pod zemí - stanice metra Fövám tér Budapešť

V novém roce se pokusíme plnit předsevzetí, abychom se intenzivněji věnovali blogu ccea a poukazovali na pozitivní příklady středoevropské architektury a dopady těchto pozitivních příkladů. Nebudeme se věnovat soukromým investorům, i když bychom my jakožto architekti bez soukromých investorů ve střední Evropě mohli těžko tvořit a navíc se díky nim dostala naše architektura do širšího povědomí. Naším záměrem je poukazovat na příklady, kdy se zástupci veřejného sektoru chovají jako odpovědní správci veřejného dobra, kteří jsou ochotni a připraveni na sebe vzít odpovědnost za podobu světa, ve kterém žijeme.

25.1.2011 v 14:46 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 1246 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1166
CCEA je skupina architektů, uměnovědců, kulturologů a hlavně normálních mladých lidí, kteří mají zájem o prostředí v němž žijí a chtějí se vyjadřovat k jeho dalšímu rozvoji.

CCEA

Najdete na iDNES.cz